נעלי ריצה מומלצות

[av_slideshow size=’no scaling’ animation=’slide’ autoplay=’false’ interval=’5′ control_layout=’av-control-hidden’]
[av_slide id=’1329′][/av_slide]

[/av_slideshow]

נעלי ריצה מקצועיות

נעל ריצה צריכה להתאים לכף רגלו של הרץ ולתנאי הריצה. נעל טובה ומתאימה תהפוך את הריצה לנוחה ולקלה יותר, ותביא להישגים טובים יותר. בשורות הבאות נסביר מהן התכונות הנדרשות מנעלי ריצה טובות, וכיצד תוודאו שרכשתם את הנעל המתאימה.(לקריאה נוספת על התאמת נעליים)

ביו ארגונומיה

 

  • תמיכה – לפני הכל, על נעל הריצה להתאים למבנה כף רגלו של הרץ. לשם כך עליכם לדעת מה מבנה כף הרגל שלכם, האם יש לכם קשת גבוהה במיוחד, האם רגליכם נוטות לקרוס פנימה או אם יש לכם כף רגל שטוחה. לבעלי רגליים הנוטות לקרוס פנימה תתאים נעל ריצה המספקת תמיכה לקשת ומונעת קריסת יתר פנימה – נעלי ריצה מסוג זה מכונות SUPPORT. לבעלי רגל שטוחה תתאים נעל המעניקה תמיכה ובלימת זעזועים מירבית, המכונה MOTION CONTROL, ואילו לרוב האנשים תתאים נעל ניטראלית.
  • סגנון הריצה – לכל אחד סגנון ריצה משלו. מבלי להיכנס לדיון מהו סגנון הריצה העדיף, עליכם להכיר את סגנון הריצה שלכם ולהתאים את הנעל הנכונה. מי שנוחת קודם כל על העקב, צריך לרכוש נעליים עם תמיכה מירבית לעקב ולגב. מה שמאפשר זאת הוא הפרש גדול יחסית בין גובה העקב בנעל לגובה החלק הקדמי, מה שמכונה בשפה המקצועית “דרופ”. אם סגנון הריצה שלכם הוא HEEL STRIKE, זאת אומרת שהעקב נוחת ראשון ואתם צריכים נעליים עם דרופ גבוה, בגובה של לפחות 8 מ”מ. אם סגנון הריצה שלכם הוא נחיתה על מרכז כף הרגל, אתם זקוקים לנעליים עם דרופ בינוני, מקסימום 9 מ”מ. לעומת זאת, אם אתם נוחתים קודם על האצבעות, אתם יכולים לבחור איזה דרופ שתרצו. עדיף לא לבחור דרופ גבוה מדי, כדי שהנעל תהיה קלה.

שטח או כביש

לאחר שזיהיתם את תכונות הנעל הדרושות מבחינת התאמה למבנה הרגל ולסגנון הריצה שלכם, נשאלת השאלה היכן אתם נוהגים לרוץ. אם אתם רצים בכביש, עליכם לרכוש נעלי ריצה שמתאימות לריצות ארוכות, מספקות תמיכה לכף הרגל ובולמות זעזועים. אם אתם רצים בשטח, אתם צריכים נעליים עמידות וחזקות יותר, היכולות לעמוד בכל הפתעה שריצת שטח תזמן, כמו סלעים, אבנים וחול. כמו כן, בולמי הזעזועים צריכים להיות חזקים יותר, והסוליה צריכה להיות עבה יותר.

 

מקסימום או מינימום?

 

קיימים כיום שני טרנדים סותרים בתחום נעלי הריצה המקצועיות: אחד הוא נעליים מינימליסטיות, המקנות תחושה כמעט יחפה, מתוך גישה לפיה ריצה היא פעולה טבעית ויש לשמרה כמה שיותר טבעית. מול הגישה הזו ניצב טרנד הפוך, של נעליים מסיביות עם מקסימום תמיכה, המעניקות חוויה של ריחוף.

נעלי תחרות

אצנים מקצועיים המשתתפים בתחרויות מעדיפים פעמים רבות נעליים קלות יותר, שאמנם נופלות מעט ברמת הנוחות שהן מספקות, אך מאפשרות ביצועים טובים יותר.

 

נעליים מבית טוב

נקודת זינוק היא חנות מקצועית לנעלי ריצה ולמוצרים לטריאתלון. החנות משווקת את מיטב נעלי הריצה המקצועיות, לכל סוגי הריצה ולכל סגנונות הריצה. הצוות המקצועי של החנות יעזור לכם לבחור את הנעל המתאימה ביותר עבורכם, ואם אינכם יודעים מהו סגנון הריצה שלכם או מה הגדרת סוג כפות הרגליים שלכם, אנו נאבחן את הנתונים הללו עבורכם. בחנות האונליין שפתחנו תוכלו להתרשם ממגוון הדגמים, ואף לרכוש את הנעליים המקצועיות והמתאימות ביותר עבורכם. רצוי למדוד את הנעליים על הרגליים על מנת להשיג התאמה מלאה, וכדאי לעשות זאת בשעות אחר הצהריים, כאשר כפות הרגליים מעט נפוחות, מכיוון שבזמן הריצה הרגליים נוטות להתנפח. כמו כן, מומלץ לרכוש נעלי ריצה הגדולות בכחצי מידה מהנעליים הרגילות שלכם.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר או באמצעות טלפון 08-624-7369